Ремонт
Будова надувних балонів човнів від компанії «Аква-Шторм» дозволяє човну залишатися на плаву навіть із одним (або декількома) пошкодженим герметичним відсіком і при цьому зберегти свою вантажопідйомність, тому якщо човен пошкодився під час плавання – причин для занепокоєння немає! Хоча на перший погляд може здатися, що повітря виходить не з одного відсіку, а з усього надувного балона, і незабаром човен вже не зможе залишатися на плаву, — це не так. Вже за кілька хвилин із пошкодженого відсіку перестає виходити повітря через невелику різницю між атмосферним тиском і тиском усередині борту. В інших непошкоджених відсіках тиск залишається практично незмінним.
Що робити при пошкодженні човна на воді:
Спочатку необхідно з'ясувати причину витоку повітря, характер пошкодження та прийняти рішення про місце та час проведення ремонту. Якщо пошкодження надувного човна невелике - можна зменшити витік повітря, закривши отвір гумовою пробкою або тимчасовою латкою з липкої стрічки, і продовжувати плавання до першого зручного місця, де його можна відремонтувати.
Якщо пошкодження більш серйозне, щоб залишитися на плаву, наприклад, у малому гребному надувному човні з двома відсіками, пошкоджену половину треба загнути всередину човна, виключивши попадання води в човен. По можливості потрібно підкачати цілі відсіки. Діяти слід обережно, щоб не висмикнути клапан наповнення.
Якщо вода затоплює човен через пробоїну в днищі надувного човна, щоб зменшити надходження води, пошкоджене місце необхідно закрити надувним сидінням або іншим відповідним предметом. Якщо вимог вантажопідйомності надувного човна дотримано, можна не турбуватися — рівень води не перевищить половини висоти борту, а це дозволить без особливих зусиль довести човен до берега.
Самостійно рекомендується проводити тільки дрібний ремонт човнів, оскільки великий ремонт може бути проведений лише у спеціалізованому сервіс-центрі для надувних човнів із ПВХ, де є необхідне обладнання та кваліфіковані фахівці. p>
Процедура самостійного дрібного ремонту надувних човнів із ПВХ:
Ремонт найкраще здійснювати вдома. Поверхню, на якій ремонтуватиметься надувний човен, необхідно попередньо підготувати: він повинен бути рівним, чистим і його слід періодично протирати ганчіркою для видалення засохлого клею. Ремонт проводиться за допомогою матеріалів із ремонтного комплекту, що відповідає моделі надувного човна.
Відновлення невеликих порізів або проколів здійснюється за допомогою латки. Латку слід вирізати з перекриттям зони пошкодження на 20-25 мм. Пошкоджену поверхню човна (на відстані 30-50 мм від пошкодження) та латку необхідно очистити від пилу та бруду та просушити. По можливості їх можна знежирити миючим засобом, чистим бензином, бензолом або у крайньому випадку ацетоном. Якщо значне пошкодження, то за такою ж технологією спочатку встановлюється латка зсередини балона, а потім і зовні.
З човна бажано випустити повітря. Перед нанесенням клею, для зручності та акуратності, можна обвести вирізану латку на пошкодженій поверхні (зробити контур).
Клей наноситься тонким рівним шаром на обидві поверхні (внутрішньою стороною латки, на яку наноситься клей, є гладка і блискуча поверхня). Поверхням з нанесеним клеєм необхідно дати просохнути для того, щоб більша частина розчинника з клею випарувалась (тобто на поверхні з'явилася плівка, і пальці не прилипали при дотику до клею). Попереднє просушування клею при кімнатній температурі становить 5-10 хвилин, при високій вологості і температурі нижче рекомендованої, час підсушування можна збільшити до 15 хвилин. Не варто дихати на змащену клеєм поверхню – це не тільки не прискорить випаровування розчинника, але й погіршить міцність склеювання, оскільки волога від дихання осяде на поверхні.
Якщо поверхня з клеєм пересохла, її слід нагріти феном (або в інший доступний спосіб) приблизно до 80 ° С - це відновить необхідні властивості клею і полегшить роботу.
p>
Потім поверхні слід щільно притиснути один до одного. Можна використовувати твердий валик (у вигляді валика можна використовувати підручні інструменти: металевий або пластиковий шпатель, рукоятки від ручних столярних інструментів) для додаткового тиску. Почати необхідно від місця пошкодження просуваючись до країв латки: роблячи радіальні рухи, поступово збільшуючи зусилля натиску та максимально притискаючи латку. Це робиться, щоб видалити бульбашки повітря, що залишилися між поверхнями, що склеюються.
p>
Через 5-7 хвилин пошкоджену секцію балона необхідно частково накачати, щоб не допустити склеювання балона усередині.
Час полімеризації клею становить не менше 2-4 годин, залежно від температури та вологості. За крайньої потреби і не так на тривалий термін, після завершення полімеризації, човен можна експлуатувати, але пам'ятати - у разі латка буде тимчасової, т.к. відразу після склеювання, міцність шва залишається слабкою. Тільки через 24 години шов набуває необхідної міцності.