Фахівці компанії «Аква-Шторм», одного з провідних виробників надувних човнів в Україні, рекомендують дотримуватись умов зберігання надувного човна, щоб продовжити термін його служби.

Після закінчення сезону надувний човен необхідно підготувати до зимового зберігання: очистити його оболонку м'якою щіткою від піску, бруду, водоростей та інших забруднень. Особливу увагу треба приділити місцю між надувними бортами та днищем, там накопичується пісок. Бруд та масляні плями слід змивати теплою водою з милом за допомогою губки або ганчірки. Для цього не можна застосовувати бензин або інші органічні розчинники. Комплектуючі деталі надувного човна - сидіння, весла, хутра-насос та інше - перед упаковкою повинні бути також ретельно очищені, промиті та висушені. Шланг насоса бажано зберігати в розправленому стані, не перегинаючи та не переламуючи його.

Не слід відкладати ремонт човна, нехай і невеликий, до весни - усі пошкодження потрібно усунути перед тим, як скласти його. Якщо надувний човен не потребує ремонту, його необхідно промити чистою водою і ретельно просушити, краще в тіні на вітрі у слабко наповненому стані.

Важливо добре висушити стрічку (регулятор), що з'єднує борти та днище надувного човна, для цього потрібно спустити повітря з човна та вивернути назовні днище. Борта теж треба ретельно висушити і на деякий час залишити човен для просушування з вивернутими клапанами. Перед згортанням усередину камер надувного човна треба засипати невелику кількість тальку, а також присипати тальком зовнішні поверхні.

При можливості, надувний човен слід зберігати в розгорнутому і злегка наповненому стані, якщо ж він зберігається в упакованому вигляді, бажано складати надувний човен якомога вільніше, тому що в місцях крутих перегинів оболонки можуть з'явитися тріщини. Чим вільніше згорнутий надувний човен і більше радіуси згинів, тим менша ймовірність утворення в гумовому шарі оболонки тріщин, що порушують її герметичність. З цією ж метою раз на три місяці надувний човен слід укладати заново, звертаючи увагу, щоб старі згини не збігалися з новими. При цьому рекомендується вентилювати внутрішню поверхню оболонки надувного човна, наповнюючи камери повітрям та випускаючи його двічі-тричі.

Зберігати надувний човен від «Аква-Шторм» рекомендується в сухому приміщенні при температурі від -10°С до +35°С та відносній вологості 30-80%, човен повинен бути захищений від впливу сонячних променів. променів та знаходитися на відстані не менше 1 м від нагрівальних приладів. У процесі зберігання надувний човен не повинен піддаватися дії масла, бензину, гасу, лугів та інших хімічно активних речовин, що руйнують гумовий шар та текстильну основу човна.

ВАЖЛИВО! Човен необхідно зберігати в недоступному для гризунів місці, оскільки вони можуть суттєво пошкодити човен за короткий період часу.