Складання
Перед початком експлуатації надувний човен слід зібрати, а потім наповнити повітрям.
Для цього надувний човен та комплектуючі деталі виймають з пакувального чохла і розкладають на рівній ділянці землі неподалік води, де немає скла, дроту та інших предметів, здатних пошкодити човен, і спуск на воду не буде утруднений.
Вийняту з чохла оболонку акуратно розправляють на підготовленому майданчику. Якщо в комплект входять жорсткі комплектуючі (транець, кільсон, настил, сидіння, опора для щогли та ін.), збірку починають з їхньої установки, злегка наповнивши човен повітрям (при встановленні жорстких сидінь).
Після розміщення жорстких комплектуючих деталей надувного човна його повністю надувають. Наповнення надувних човнів зазвичай починають із носового відсіку, а якщо є надувне днище – з нього. Човен необхідно наповнити повітрям до робочого тиску, визначити його досить складно, особливо в перші рази, тому що не просто візуально визначити різницю між тисками, наприклад, 10 і 15 кПа (0,1 і 0,15 кгс/см2), а тиск збільшується у 1,5 рази. Щоб зробити це правильно, відсіки бортів слід наповнювати повітрям поступово і поперемінно до тиску, при якому під час несильного натискання пальцем на центральну частину борту виникає прогин не більше 2 см. Це стосується й наповнення повітрям днища.
Надувний човен слід наповнювати човен тільки хутрами-насосами, що входять до його комплекту.
Якщо використовувати для цього автомобільні насоси, вихлопні гази автомобіля, стиснене повітря компресорних установок, це може призвести до розриву човна в момент наповнення. Імовірність проколу під час плавання та розриву при нагріванні на сонці накачаних такими способами човнів вище, у цих випадках матеріал човнів зазнає перенапруги, яка може виявитися не відразу, але в екстремальних умовах.
Якщо надувний човен використовується для сплаву по гірських річках, його треба накачати і витримати у воді 5-10 хвилин, а потім підкачувати повітрям. Тому що наповнений на сонці і занурений у холодну воду човен через деякий час стає в'ялим і прогинається під вагою людей та вантажу через зниження температури повітря та падіння тиску всередині бортів.
Після закінчення наповнення надувних відсіків слід закрити клапани.
Зібраний човен необхідно переносити на воду за ручки або борти. Використовувати леєр або інші деталі, не призначені для перенесення, не рекомендується.